„Hlavní partner českého biatlonu“
Gábina

Aktuality

 • Gariela Soukalová jednoznačně zvolena biatlonistkou roku

  Ze slavnostního galavečera českého biatlonu si vítězka posledního ročníku světového poháru odnesla hned několik ocenění. Kromě absolutního vítězství v tradiční anketě českého biatlonového svazu se stala také nejlepší českou biatlonistkou podle hlasování čtenářů serveru IDNES.cz a vyhrála i jako členka štafety českých reprezentantek v kategorii Týmový výkon roku.

 • Více než 14 tisíc soutěžících si vyzkoušelo, jak se v biatlonu míří na zlatou

  Více než 50 soutěžících získalo skvělé ceny v právě skončené online soutěži Miřte na zlatou. Celkem se do soutěže během měsíce zapojilo na 14 300 soutěžících.

 • Gabriela Soukalová je nejlepší biatonistkou na světě

  Díky čtvrtému místu ve stíhacím závodě v ruském Chanty-Mansijsku získala Gabriela Soukalová nedostižný náskok v hodnocení světového poháru a v sezóně 2015/2016 tak již jistě získala velký křišťálový glóbus na celkové vítězství v tomto seriálu. Je to jeden z největších českých nejen biatlonových sportovních úspěchů za poslední dekádu. Gratulujeme!

 • Rozhovory s vítězi ceny o nejlepšího biatlonového střelce sezony 2015/2016

  Josef Němeček z SKP Kornspitz a Adéla Chlupová ze Sportovního Gymnázia v Jablonci nad Nisou se stali vítězi 2. ročníku ceny Hamé o nejlepší biatlonovou střelkyni a střelce v kategorii dorost. Při této příležitosti jsme je vyzpovídali.

 • Český biatlon má vítěze 2. ročníku ceny o nejlepšího střelce

  Právě skončený seriál biatlonových závodů Český pohár sezóny 2015/2016 přinesl také vítěze 2. ročníku ceny Hamé o nejlepší střelkyni a střelce v kategorii dorost. Vítězství v konkurenci mezi zhruba 60 dorostenci z celé země vybojoval Josef Němeček z klubu SKP Kornspitz. Mezi dorostenkami se super střelkyní stala Adéla Chlupová ze Sportovního Gymnázia v Jablonci nad Nisou, na jejíž přípravě se mimochodem podílí také Gabriela Soukalová, matka současné hvězdy českého biatlonu.

 • Můžete přijít na vyhlášení Biatlonisty sezóny 2015/16

  Slavnostní galavečer se uskuteční 11. května v Hudebním divadle Karlín v Praze

 • Kvůli silnému větru zrušeny poslední dva závody světového poháru sezóny 2015/2016

  Nepřízeň počasí v poslední den finálového kola světového poháru v Khanty Mansiysku nepustila muže ani ženy do závodů s hromadným startem.

 • Šlesingr ve sprintu dvanáctý

  V posledním sprintu sezony si vedli čeští muži průměrně. Nejlepší Michal Šlesingr, který bojuje s nemocí, skončil dvanáctý. Ondřej Moravec byl se dvěma chybami na 25. místě, Jaroslav Soukup na 27. Michalu Krčmářovi se zas až tak nedařilo a dojel na 39. pozici. Benjamínek Adam Václavík skončil s pěti chybami na 72. místě.

 • Velký křišťálový globus je blízko. Soukalová v posledním sprintu sezóny druhá

  Díky bezchybné střelbě a dobrému běhu nestačila Gabriela Soukalová při posledním kole SP v ruském Chanty-Mansijsku jen na Finku Mäkäräinenovou. K celkovému vítězství v pořadí světového poháru této sezóny stačí české reprezentantce jen to, aby její poslední soupeřka Dorinová Habertová nezvítězila v posledních dvou závodech.

 • Češi na mistrovství světa nakonec bez medaile. Závěrečný den byla Soukalová znovu čtvrtá

  Poslední den mistrovství světa v Oslu byl ve znamení závodu s hromadným startem. A Gábina Soukalová skončila podruhé na světovém šampionátu čtvrtá, Veronika Vítková byla šestá. Mužům se vedlo výrazně hůř, nejlepší Šlesingr byl sedmnáctý. Poprvé od mistrovství světa v roce 2012 zůstal český tým na vrcholné akci bez medaile. Skončila i série této sezóny, kdy ve všech kolech světového poháru až do mistrovství světa se alespoň jeden z českých závodníků dostal na stupně vítězů.


Prémiové značky

Hame Otma Znojmia Hamánek Veselá pastýřka Vasco