„Hlavní partner českého biatlonu“
Gábina

Aktuality

Biatlonová reprezentace je nažhavená na novou sezónu | 05.11.2015

Biatlonová reprezentace je nažhavená na  novou sezónu

Navázat na předchozí super úspěšné roky. Taková výzva čeká na prahu nové sezóny českou biatlonovou reprezentaci, která je uprostřed příprav na světový pohár a své plány a vize představila veřejnosti na tiskové konferenci.


A že je na co navazovat, dokládá neuvěřitelných 21 pódiových umístění z uplynulé sezóny, umístění hned čtyř českých reprezentantů mezi první světovou desítkou  a obrovský zájem českých fanoušků.

Lídři reprezentace Michal Šlesingr, Ondřej Moravec i Gabriela Soukalová  se představili ve výborné náladě,  plni sil a touhy po závodění.

Podívejte se na fotogalerii z konference

Michal Šlesingr slavil loňskou sezónu po dvou předchozích poznamenaných nemocemi velký návrat: „Před loňskou sezónou a během ní jsem zůstal zdravý. Na jaře jsem podstoupil operaci nosní přepážky, takže uvidíme, zda mě to pomůže zůstat zdravý. Snad to bude fungovat. Díky tomuto návratu po dvou letech jsem znovu nabral motivaci, je to doklad, že na to pořád mám.“

Optimistický je i Ondřej Moravec, který vybojoval za poslední 2 roky celkem 7 cenných kovů z vrcholných akcí.: „Věřím, že na vrchol jsem ještě nedosáhnul a můžu se ještě zlepšovat.“

To Gabriela Soukalová je tradičně nad věcí. „Rozdíly mezi závodníky jsou čím dál menší. Vyhrát chce celé startovní pole. Těším se u na novou sezonu, jsem teď psychicky i fyzicky odpočatá. Pro mě je podstatné, abych se tím závoděním bavila a uvidím, jak se mi bude dařit.“

„Snažili jsme se letošní přípravu zpestřit, poprvé jsme byli například ve Francii – ve francouzském národním biatlonovém centru.  Nyní nově jedeme do Švédska, uvidíme, jestli jsme udělali dobře a zda vydrží sníh,“ naznačil posuny v přípravě reprezentace šéftrenér Ondřej Rybář.

S reprezentací  na soustředění neodlétá Veronika Vítková, kterou trápí zdravotní problémy.

 „Věřím, že Veronika nemá nic vážného. Raději jsme se ale preventivně rozhodli, že odletí na soustředění později“, vysvětlil trenér žen Zdeněk Vítek.

Český tým pro světový pohár, který bude i v nové sezóně Hamé vydatně zásobovat svými výrobky, bude v první třetině sezóny tvořit stále pět mužů a pět žen, stejně jako vloni, přestože si Češi díky skvělým výsledkům vybojovali právo nasadit ještě jednoho muže a ženu navíc. „Pokud bude mít ale někdo výsledky, tak ho nominujeme jako šestého. Na začátku ale počítáme s tím, že budeme mít stejný tým jako vloni,“ vysvětlil Ondřej Rybář.

Ve světovém poháru tak budou Česko reprezentovat: Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup, Michal Krčmář a Tomáš Krupčík a mezi ženami Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová, Eva Puskarčíková a Lucie Charvátová.

„Vloni vložil svaz téměř 10 milionů Kč do nákupu zbraní pro jednotlivé kluby. Snažíme se podchytit novou základnu a zároveň vytvořit reprezentantům odpovídající podmínky, abychom navázali na až neuvěřitelné úspěchy z minulých let,“ shrnul  prezident biatlonového svazu Jiří Hamza.

Také pro letošní sezónu si Hamé připravilo pro dorostence a dorostenky soutěž o super střelce, ve které ti nejpřesnější získají zásobu produktů od Hamé na celý rok.

Nová sezóna vypukne už za tři týdny ve švédském Östersundu, tak držte palce.

Další aktuality

Prémiové značky

Hame Otma Znojmia Hamánek Veselá pastýřka Vasco

Společnost Hamé s.r.o. zpracovává na těchto webových stránkách cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Proti zpracování osobních údajů pro účely analytiky máte právo vznést námitku. Vznesení námitky lze učinit na tomto kontaktu: marketing@hame.cz Rozumím