„Hlavní partner českého biatlonu“
Gábina

Aktuality

Český biatlon má své nejlepší střelce | 03.04.2017

Český biatlon má své nejlepší střelce

Nedávno skončený seriál biatlonových závodů Český pohár sezóny 2016/2017 přinesl také vítěze 3. ročníku ceny Hamé o nejlepší střelkyni a střelce v kategorii dorost. Vítězství v konkurenci více než 70 dorostenek z celé země si vystřílela Veronika Gallová z letohradského klubu, mezi dorostenci zvítězil Jan Dubský z klubu SKP Kornspitz. Novinkou letošního ročníku byl speciální závodní trikot, který měl právo nosit jen průběžně vedoucí závodník celé soutěže.


Mám radost, nečekala jsem to. Ještě před posledním závodem jsem se pohybovala kolem šestého místa,“ okomentovala svůj úspěch  Veronika Gallová, šestnáctiletá studentka gymnázia v Letohradě. „Kromě pondělí a čtvrtka  trénuji každý den, přijdu večer, najím se a usnu nad učením,“ popsala Veronika náročnost kloubení špičkového sportu se studiem.
Druhý vítěz Jan Dubský  začal dělat biatlon v 7. třídě, do té doby se věnoval klasickému lyžování. „Když jsem biatlon tehdy poprvé viděl v televizi, zaujala mě kombinace střelby s během na lyžích, tak jsem to chtěl  vyzkoušet.  Kvalitní střelba hraje obrovskou roli, protože biatlon je hlavně o střelbě a až po té rozhoduje běh,“ vysvětlil Jan Dubský, který se do čela dostal již po 2. kole. A co udělá s výhrou? „Jelikož mám pořád hlad, tak většinu výhry sním a se zbytkem se rád podělím s kamarády,“ směje se sedmnáctiletý student Gymnázia U Balvanu v Jablonci nad Nisou.

Oba vítězové se mohou těšit na odměnu v podobě roční zásoby produktů od Hamé – od paštik, pomazánek, přes džemy, dětskou výživu, ovocné snacky až po zeleninové a rajčatové výrobky, včetně produktů, které v reklamách v současnosti propagují hvězdy seniorské biatlonové reprezentace. O  kvalitní stravu v další přípravě tak budou mít tyto naděje českého biatlonu postaráno.

Oba vítězové budou slavnostně vyhlášeni a oceněni na květnovém slavnostním vyhlášení biatlonisty roku v Praze.

„Soutěž o nejlepšího dorosteneckého střelce a střelkyni si už vydobyla pevné místo v kalendáři biatlonových soutěží v Českého poháru. Průběžně vedoucí biatlonisté této soutěže měli tuto sezónu nově i speciální závodní trikot. Zatímco mezi dorostenci vítěz držel vedení již po druhém závodě, mezi dorostenkami to bylo napínavější a vítězka byla známá až po finálním závodě sezóny. Oba jsou z tradičních bašt českého biatlonu. Potěšující je, že oproti loňsku došlo k celkovému zlepšení střelecké úspěšnosti v obou kategoriích, což napovídá o významu této soutěže,“ komentoval konečné výsledky ambasador soutěže Vlastimil Vávra - předseda komise mládeže Českého svazu biatlonu. „ Věřím, že tato střelecká soutěž napomůže našim mladým talentům k maximální koncentraci při střelbě pod psychickým tlakem v závodech, kde máme stále u mládeže částečné rezervy. Především bezchybná střelba je jedním z hlavních předpokladů, aby jednou mohli úspěšně reprezentovat na vrcholných světových soutěžích a olympiádách, stejně jako naši současní nejlepší sportovci. Právě ti jsou pro ně určitě velikými vzory a dostatečnou motivací,“ dodal Vávra.

„Super střelec“ Jan Dubský zvítězil, protože hned u poloviny  z celkem 24 střeleckých položek v průběhu celé sezóny ani jednou neminul a u dalších 7 položek udělal jen jednu chybu. Veronika Gallová byla stoprocentně úspěšná u 9 položek a ve 12 případech udělala jednu jedinou chybu, což ve finále rozhodlo.

Jsme hlavními partnery nejen seniorské biatlonové reprezentace, ale celého českého biatlonu. Chceme tedy dlouhodobě pomáhat s výchovou nových talentů, které jednou navážou na současné skvělé úspěchy třeba Gábiny Koukalové nebo Ondřeje Moravce. Proto rozvíjíme i tuto soutěž, která by měla pomoci ještě více motivovat mladé perspektivní české biatlonisty,“ popsal filosofii celého projektu  generální ředitel Hamé Martin Štrupl.

Biatlonisté střílejí na vzdálenost 50 m a jejich cílem při každé položce je se trefit do pěti terčů, každý o průměru 4,5 cm při střelbě vleže a 11,5 cm při střelbě vstoje.

Soutěž o nejlepšího střelce v kategorii dorostenci a dorostenky vyhlásila ve spolupráci s Českým svazem biatlonu potravinářská společnost Hamé, hlavní partner českého biatlonu. Minulý ročník vyhráli Josef Němeček z klubu SKP Kornspitz a Adéla Chlupová ze Sportovního Gymnázia v Jablonci nad Nisou.

Zjistěte více o minulém ročníku superstřelce

 

Kalendář soutěží Českého poháru v biatlonu pro sezónu 2016/2017

 

Termín                       Závod Pořadatel                                  Disciplíny

28.-29.12.2016       1. ČP   Nové Město na Moravě           rychlostní závod, závod s hromadným startem
14.-15.1.2017         2. ČP  Jablonec                                       rychlostní závod, stíhací závod
 4.-5.2.2017             3. ČP   Harrachov                                    vytrvalostní závod, rychlostní závod
 3.-5.3.2017           Mistrovství ČR 
                             Nové Město na Moravě                    štafety dvojic, vytrvalostní závod, rychlostní závod

Další aktuality

Prémiové značky

Hame Otma Znojmia Hamánek Veselá pastýřka Vasco

Společnost Hamé s.r.o. zpracovává na těchto webových stránkách cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Proti zpracování osobních údajů pro účely analytiky máte právo vznést námitku. Vznesení námitky lze učinit na tomto kontaktu: marketing@hame.cz Rozumím