„Hlavní partner českého biatlonu“
Gábina

Aktuality

Český biatlon má své nejlepší střelce Vítězi čtvrtého ročníku soutěže se stali Magdalena Bergerová a Ondřej Mánek | 23.03.2018

Český biatlon má své nejlepší střelce  Vítězi čtvrtého ročníku soutěže se stali Magdalena Bergerová a Ondřej Mánek

Biatlonisté Ondřej Mánek z jihočeského SKS Vimperk a Magdalena Bergerová z Jilemnice se stali vítězi 4. ročníku ceny Hamé o nejlepší střelkyni a střelce v kategorii dorost. V konkurenci více než 130 dorostenek a dorostenců z celé republiky si vítězství vystříleli na 22 střeleckých položkách během čtyř kol biatlonových závodů Českého poháru sezóny 2017/2018.


Jsem jediný biatlonista na škole, takže většinu času trávím s lyžaři ze Ski klubu Šumava. 80% mých střeleckých tréninků jsou s taťkou, který se mnou jezdí střílet ve svém volném čase. Letošní zimu jsem se vždycky týden před závodem připravoval v Jablonci nad Nisou, kde jsem také zařazen ve sportovním centru mládeže a  mám tam hodně přátel,“ popisuje šestnáctiletý Ondřej Mánek, který se biatlonu věnuje čtyři roky. Ondřeje k biatlonu přivedl děda, úspěchy slaví i v kategorii klasického lyžování a rád si pochutná například na jahodových extra jamech nebo ovocných snacích EasyFruit od Hamé.

Vzhledem k tomu, že navštěvuji sportovní gymnázium je možnost skloubit školu a sport jednodušší.  Během týdne máme dopoledne čtyři vyučovací hodiny vyhrazené k tréninku a pak se vracíme do školy. Jinak máme tréninky odpoledne,“ popisuje náročnost skloubení školy a vrcholového  sportu  Magdalena Bergerová z Jilemnice. Její dědeček před padesáti lety zakládal jilemnický biatlonový klub. Magdalena získala tři mistrovské tituly ČR v sezóně 2017 a v soutěži o super střelce dokázala porazit i o dva roky starší závodnice. „Výhra poputuje do rukou mého bratra, který je zdatným pojídačem všeho, co obsahuje maso.  Jezdil se mnou na závody, fandil a podporoval mě,  jak jen mohl, takže je to v podstatě i jeho výhra,“ doplňuje Magdalena Bergerová.

Magdalena o Ondřej by mohli jednou nahradit i současné hvězdy české biatlonové reprezentace, jako jsou Veronika Vítková nebo Michal Krčmář.

Oba vítězové se mohou těšit na odměnu v podobě roční zásoby produktů od Hamé – od paštik, pomazánek, přes džemy, dětskou výživu, ovocné snacky až po zeleninové a rajčatové výrobky, včetně produktů, které v reklamách v současnosti propagují hvězdy seniorské biatlonové reprezentace. O  kvalitní stravu v další přípravě tak budou mít tyto naděje českého biatlonu postaráno.

 

Vítězové budou oceněni na slavnostním vyhlášení biatlonisty roku v Praze.

 „Soutěž o nejlepšího dorosteneckého střelce a střelkyni si již po čtyři roky drží  pevné místo v kalendáři biatlonových soutěží Českého poháru. Zatímco mezi dorostenkami  jilemnická Magdalena  Bergerová držela vedení již od prvního závodu,  mezi dorostenci to bylo napínavější a o vítězství vimperského Ondřeje Mánka  rozhodla jeho vysoká střelecká výkonnost ve III. kole Českého poháru a Mistrovství ČR.  Potěšující je, že se našim trenérům a  jejich sportovcům i s přispěním materiálové podpory Českého svazu biatlonu od počátku této soutěže každoročně daří  postupně zlepšovat střeleckou úspěšnost v obou kategoriích. Jsme si vědomi toho, že právě bezchybná střelba, která je rozhodujícím kritériem soutěže,  je nezbytným předpokladem konkurovat těm nejlepším v mezinárodních soutěžích. Dokazují nám to střelecké výkony nejen ve světovém poháru a IBU cupech, ale i v závodech mládežnických kategorií, jakými jsou IBU junior cupy, MSJ, MSD, MEJ, EYOF apod.“ komentoval konečné výsledky ambasador střelecké soutěže Vlastimil Vávra - předseda komise mládeže Českého svazu biatlonu.


 „Super střelkyně“  Magdalena Bergerová zvítězila, protože hned u 10 střeleckých položek z celkem 22 v průběhu celé sezóny ani jednou neminula a u dalších 11 položek udělala jen jednu chybu, což nakonec rozhodlo. Ondřej Mánek byl stoprocentně úspěšný také u 10 položek a v dalších 10 případech udělal jen jednu jedinou chybu.

Chceme být partnery nejen biatlonové reprezentace, ale celého českého biatlonu. Snažíme se tedy po dohodě s biatlonovým svazem dlouhodobě podporovat rozvoj nových talentů, které jednou navážou na Gábinu Koukalovou nebo Ondřeje Moravce. Proto rozvíjíme i tuto soutěž, která by měla pomoci ještě více motivovat mladé perspektivní české biatlonisty,“ vysvětlil generální ředitel Hamé Martin Štrupl.

Biatlonisté střílejí na vzdálenost 50 m a jejich cílem při každé položce je se trefit do pěti terčů, každý o průměru 4,5 cm při střelbě vleže a 11,5 cm při střelbě vstoje.

Soutěž o nejlepšího střelce v kategorii dorostenci a dorostenky vyhlásila ve spolupráci s Českým svazem biatlonu potravinářská společnost Hamé, hlavní partner českého biatlonu.

Přehled vítězů dosavadních ročníků super střelec:

  • 2016/2017           Veronika Gallová (klub Letohrad), Jan Dubský (SKP Kornspitz)
  • 2015/2016           Adéla Chlupová (Sportovní Gymnázium v Jablonci nad Nisou),  Josef Němeček (SK Kornspitz)
  • 2014/2015           Barbora Smetanová(SKP Kornspitz Jablonec), Mikuláš Karlík (KB Letohrad)  

Kalendář soutěží Českého poháru v biatlonu pro sezónu 2017/2018

     Termín                                   Místo                                      Disciplíny
1. ČP   28.-30.12.2017            Nové Město n.M.                         sprint, závod s hromadným startem
2. M ČR    12.–14. 1. 2018      MČR, Jablonec n. Nisou               sprint, stíhací závod
3. ČP         2.–4. 2. 2018         Harrachov / OMEJ Pojkljuka SLO vytrvalostní závod, sprint
4. ČP         9.-11.3.2018          Nové Město n. M.                         sprint

Další aktuality

Prémiové značky

Hame Otma Znojmia Hamánek Veselá pastýřka Vasco

Společnost Hamé s.r.o. zpracovává na těchto webových stránkách cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Proti zpracování osobních údajů pro účely analytiky máte právo vznést námitku. Vznesení námitky lze učinit na tomto kontaktu: marketing@hame.cz Rozumím