„Hlavní partner českého biatlonu“
Gábina

Aktuality

Gábina dvojnásobně zlatá a celkově už vede | 08.01.2017

Gábina dvojnásobně zlatá a celkově už vede

Světový pohár v mrazivém německém Oberhofu letos přinesl českým barvám nebývalé úspěchy. Po čtvrtečním druhém místě Michala Šlesingra se ukázala zejména Gabriela Koukalová. Nejdříve vyhrála sprint, v následující stíhačce vybojovala za Francouzkou Marií Dorinovou-Habertovou druhé místo a v závodě s hromadným startem opět zvítězila – na podium ji doprovodila i senzačně třetí Eva Puskarčíková.


Obě byly jako jediné ze všech závodnic střelecky bezchybné. Už před svým nedělním triumfem se Koukalová v této sezóně poprvé dostala do průběžného vedení světového poháru. I když se Gábina netají tím, že letos je pro ní prioritou zejména mistrovství světa,  může tak i nadále reálně myslet na to, že obhájí svůj triumf z minulé sezóny.

 

 

 

 

 

 

Muži se probojovali do špičky

Neztratili se ani čeští mužští reprezentanti. Michal Šlesingr sice ve stíhačce proti sprintu klesl vinou tří chyb na poslední střelecké položce z druhé na sedmé místo, bodovali ale i další čeští reprezentanti. Ondřej Moravec skončil na 21. místě, Michal Krčmář byl 28., Adam Václavík 33. a Eva Puskarčíková  doběhla na 36. pozici.

Mužům se dařilo i v královském závodě s hromadným startem, kde Michal Krčmář získal deváté místo, Ondřej Moravec vybojoval 13. Pozici a Michal Šlesingr byl na 29. místě. V Oberhofu opět dominoval  Francouz Martin Fourcade, který vyhrál stíhací závod i následující závod s hromadným startem. Z dosavadních 11 závodů tak vyhrál hned devět!

V Oberhofu pět beden

Oberhof tak byl letos pro české barvy nebývale úspěšný. Čeští reprezentanti získali v šesti závodech celkem pět pódiových umístění: 2x první místo (Gabriela Koukalová – sprint a závod s hromadným startem), 2x druhé místo (Michale Šlesingr – sprint, Gabriela Koukalová – stíhací závod) a 1x třetí místo (Eva Puskarčíková – závod s hromadným startem).

V celkovém pořadí světového poháru tak vede Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková už je devátá, Veronika Vítková 23. a Lucie Charvátová na 46.místě.

Z českých mužů si zatím nejlépe vede Ondřej Moravec, který je na 12. místě, Michal Krčmář je na 14. pozici a Michal Šlesingr na 16. místě. Jaroslav Soukup je 46., Adam Václavík na 52 . místě a Tomáš Krupčík 81.

Přečtěte si více o dojmech českých reprezentantů z Oberhofu

 

FOTO: Petr Slavík

 

Další aktuality

Prémiové značky

Hame Otma Znojmia Hamánek Veselá pastýřka Vasco

Společnost Hamé s.r.o. zpracovává na těchto webových stránkách cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely. Proti zpracování osobních údajů pro účely analytiky máte právo vznést námitku. Vznesení námitky lze učinit na tomto kontaktu: marketing@hame.cz Rozumím