Gábina

Aktuality

Gábina to dokázala – je mistryní světa | 10.02.2017

Gábina to dokázala – je mistryní světa

V atmosféře poznamenané stále rostoucího odporu biatlonového světa vůči dopingovým hříšníkům se Gabriela Koukalová stala poprvé v kariéře mistryní světa. V úvodním sprintu na Mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu nedala zbytku startovního pole a bezchybná střelba a úžasný běh ji dovedly až na stupínek nejvyšší.

Porazila i svou velkou konkurentku Lauru Dahlmeirerovou, která byla o 4 sekundy pomalejší, třetí byla Kaisa Makarainenová.

Do stíhacího závodu postoupila i Eva Puskarčíková, která skončila na 17. místě, a Lucie Charvátová, která byla 32. Až 68. skončila Veronika Vítková, která na střelnici udělala hned 5 chyb.

Gabriela ke svému triumfu mimo jiné řekla: „V této sezóně jsem měla dva vrcholy. První byl Světový pohár v Novém městě na Moravě, druhým právě mistrovství světa v Hochfilzenu. Z dnešního prvenství jsem naprosto nadšená, přesto musím říci, že psychicky náročnější pro mě bylo uspět doma, před našimi fanoušky. Z tohoto pohledu vnímám vítězství v Novém Městě jako cennější.“

V průběžném pořadí stáhla Koukalová náskok vedoucí Dahlmeirerové a je tak stále druhá, Eva Puskarčíková drží osmou příčku.

Gabriela Koukalová je tak třetím českým mistrem světa v historii individuálních závodů, po Kateřině Jakešové -Holubcové (2003) a Romanovi Dostálovi (2005). Je to však už druhý mistrovský titul Gabriely Koukalové, protože v roce 2015 triumfovala s mix štafetou.