„Hlavní partner českého biatlonu“
Gábina

Aktuality

Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích, Letohrad, 10.-11.9.2016 | 13.09.2016

Již tradičně nová sezóna začíná Mistrovstvím České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Také tentokrát ho hostil Letohrad a kromě prakticky kompletní české biatlonové špičky si zde zazávodili i biatlonoví reprezentanti ze zahraničí - ze Slovenska, Polska a z Ukrajiny.

Výsledky závodů sice nejsou ještě v této fázi přípravy rozhodující, ale lecos mohou naznačit o rozpoložení závodníků, kteří jsou uprostřed přípravy na další sezónu tvrdých bojů ve světovém poháru.

Tituly šampiónů ve sprintech vybojovali Eva Puskarčíková v 7,5 km dlouhém závodě žen a na desetikilometrové trati mužů Jaroslav Soukup. Na druhé místo dosáhla Paulína Fialková ze Slovenska, třetí skončila Veronika Vítková, kterou ale může těšit české stříbro. Pátá za další slovenskou reprezentantkou Teréziou Poliakovou skončila Veronika Zvařičová, jež v českém šampionátu skončila třetí. Domácí fanoušky potěšil druhým místem Lukáš Kristejn, který v srpnu získal titul vicemistra světa ze sprintu na kolečkových lyžích v Estonsku, třetí byl Pidrušnyj (Ukr.), pak Slovák  Hasilla a na pátém místě Michal Krčmár.

První závod v Letohradu pokazila Gabriela Koukalová, která z 10 položek minula hned 8 a skončila až na 12. místě. Vše si vynahradila při večerním atraktivním supersprintu, při kterém fandilo více než 3 000 diváků.  Gabriela Koukalová vyhrála a mezi muži triumfoval Dmytro Pidrušnyj z Ukrajiny.

A to, že to Jaroslav Soukup s návratem na přední biatlonovou scénu myslí vážně, doložil i nedělní sprint. Soukup na něm získal již svůj druhý titul. Druhý doběhl Tomáš Hasilla ze Slovenska, na třetí místo dosáhl Lukáš Kristejn, jenž v dramatickém dojezdu porazil Dmytra Pidrušného z Ukrajiny. Stíhací závod žen suverénním způsobem ovládla Veronika Vítková, před Paulínou Fialkovou ze Slovenska a Gabrielou Koukalovou.

Celé mistrovství bylo ozdobeno doprovodným programem. Fanoušci si mohli vyzkoušet sportovní odpoledne 3D Fitness a nebo získat podpisy svých idolů na autogramiádě reprezentantů.