Gábina

Aktuality

Poslední den MS: Koukalová těsně čtvrtá, Šlesingr třináctý | 19.02.2017

Poslední den MS: Koukalová těsně čtvrtá, Šlesingr třináctý

Závody s hromadným startem na mistrovství světa již českým barvám další medaile nepřinesly. Gabrielu Koukalovou těsně před cílem předjela Finka Mäkäräinenová a z českých mužů byl nejlepší Michal Šlesingr, který přes dvě chyby na střelnici skončil na dobrém 13. místě.

Gabriela Koukalová byla v závodě s hromadným startem na 12,5 km střelecky bezchybná až do předposlední rány. Ta ji ve svém důsledku připravila o medaili. Popáté na mistrovství zvítězila Němka Laura Dahlmeierová. Stříbro získala rychle a bezchybně střílející Susan Dunkleeová z USA. Druhá česká zástupkyně v závodu Eva Puskarčíková udělala  na prvních dvou střeleckých položkách celkem 4 chyby, takže skončila nakonec na 26. místě.

V průběžném pořadí světového poháru je Gabriela Koukalová s přehledem druhá, Eva Puskarčíková devátá.

Výsledky závodu s hromadným startem žen

Průběžné pořadí světového poháru žen po 19. z 26 závodů

Čeští muži dělali chyby na střelnici

Velmi vyrovnaný a dramatický až do konce byl závod s hromadným startem mužů. Elitní třicítka závodníků v krásném slunečném počasí téměř nechybovala na střelnici, což se až do poloviny závodu týkalo i Michala Šlesingra a Ondřeje Moravce. Oba pak přidali ještě jednu chybu, což ve výsledku znamenalo 13. místo pro skvěle běžícího Michala Šlesingra, 16. místo pro Ondřeje Moravce a 22. pro Michala Krčmáře, který udělal sice jen jednu chybu, ale měl pomalejší běh. V dramatické koncovce zvítězil Simon Schempp z Německa, který tak dovršil naprostou dominanci Německa na tomto mistrovství světa, kde Němci získali neuvěřitelných 7 zlatých medailí z 11 závodů. Stříbro ze závodu s hromadným startem slavil Johannes Bö z Norska, bronz získal domácí Rakušan Simon Eder.

V celkovém hodnocení světového poháru je Ondřej Moravec na 12. místě, Michal Krčmář na 15. pozici a Michal Šlesingr na 20.

Nejúspěšnější mistrovství světa v historii

Celkově skončilo Mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu pro český biatlon skvěle, ziskem zlata, dvou stříber a bronzu jsme vyrovnali  dosud neúspěšnější české mistrovství světa z roku 2015. V celkovém medialovém pořadí národů se Česká republika umístila na třetím místě! Královnou mistrovství se stala Gabriela Koukalová, která vybojovala kompletní medailovou sbírku (zlato ve sprintu, bronz ve stíhačce a stříbro ve vytrvalostním závodě), stříbro ve vytrvalostním závodě přidal Ondřej Moravec. K tomu ještě můžeme připočítat dvě bramborové medaile (ženská štafeta a Gabriela Koukalová v závodě s hromadným startem) a dvě pátá místa Ondřeje Moravce (sprint, stíhací závod).