Gábina

Aktuality

Triumf českých mužů: Moravec druhý a Krčmář šestý | 16.02.2017

Triumf českých mužů: Moravec druhý a Krčmář šestý

Jeden z nejlepších závodů v historii českého mužského biatlonu se odehrál na Mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu. Ve vytrvalostním závodě mužů získal střelecky bezchybný Ondřej Moravec stříbro, taktéž bezchybný Michal Krčmář skončil šestý a do elitní dvacítky se vešel také Michal Šlesingr na 18. místě, a to i se třemi minutými cíli na střelnici. Titul mistra světa získal překvapivě zkušený Američan Lowell Bailey, který startoval až za Ondřejem Moravcem a i díky této výhodě ho dokázal porazit o pouhé 3 sekundy. Na 20 km titěrný rozdíl.

A navíc, Moravec, Krčmář i Šlesingr si tak zajedou vrcholný závod celého mistrovství – závod s hromadným startem. Velmi vydařený závod mužů podtrhl svým výkonem i  Tomáš Krupčík, který obsadil 32. pozici.

Ondřej Moravec po závodě řekl: „Pocity má smíšené, padesát na padesát. Ještě nikdy jsem tak blízko vítězství na velkém závodě nebyl. Z tohoto pohledu jsem možná trochu zklamaný. Na druhou stranu jsem vybojoval stříbro na mistrovství světa. Je to medaile, která se počítá. Dnes mi stojky šly zase sami, tak jako před dvěma, třemi lety. Vůbec jsem nad nimi nemusel přemýšlet, byly bez nervů. Vlastně si je ani moc nevybavuji, a tak to má být. Těší mě, že jsem koncentraci udržel až do poslední rány. V běhu to byl spíše takový horší den. Vyloženě jsem se netrápil, ale k dokonalosti mi ještě něco scházelo. V naší jídelně mi Jirka Hamza prozradil, že poběžím se stejným číslem, jako měla ve středu Gábina. To je vtipné. Vydal jsem se ze všech sil navíc jsem prostě neměl. Lowell byl o ty tři sekundy lepší. Titul si zaslouží a já mu ho přeju, protože to je výbornej kluk.“

V průběžném pořadí světového poháru se Ondřej Moravec posunul již na 13. místo a Michal Krčmář je 15.